سرگرمی شماره میلیون سهام عدالت سامانه سهام عدالت

سرگرمی: شماره میلیون سهام عدالت سامانه سهام عدالت اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی مبلغ جایزه مصطفی (ص) چقدر است؟

مبلغ جایزه مصطفی (ص) چقدر است؟ جایزه مصطفی(ص) پرارزش ترین جایزه علمی در دنیای اسلام و یکی از ارزشمندترین جوایز علمی دنیاست. جوایز علمی بطور طبیعی براساس دستا

مبلغ جایزه مصطفی (ص) چقدر است؟

مبلغ جایزه مصطفی (ص) چقدر است؟

عبارات مهم : اسلام

مبلغ جایزه مصطفی (ص) چقدر است؟
جایزه مصطفی(ص) پرارزش ترین جایزه علمی در دنیای اسلام و یکی از ارزشمندترین جوایز علمی دنیاست.
جوایز علمی بطور طبیعی براساس دستاوردهای پژوهشی و پیشتاز در عرصه دانش و فناوری اعطا می شوند ولی با توجه به محبوبیت جایزه نوبل می توان گفت مبلغ یا ارزش مادی جوایز علمی نقش فراوانی در شهرت و اعتبار آن ها دارد. از این رو نگاهی داریم به ارزش مالی جایزه مصطفی که به عنوان بارزش ترین جایزه علمی دنیای اسلام در کشور عزیزمان ایران پایه گذاری شده است است.

مبلغ جایزه مصطفی (ص) چقدر است؟

در حال حاضر جوایز نوبل معمولا حدود یک میلیون دلار ارزش مالی دارند. این مبلغ از طریق منافع اهدا شده است به بنیاد غیرانتفاعی نوبل تامین می گردد.
جایزه مصطفی نیز علیرغم عمری بسیار کوتاه به نوبل اسلامی معروف شده است هست. این شهرت نه تنها به واسطه رویکرد علمی دبیرخانه این جایزه بلکه به علت ارزش بالای مالی این جایزه بدست آمده است.

جایزه مصطفی یکی از بالاترین ارزش های مالی را در میان جوایز علمی دنیا دارا است.
مبلغ جایزه مصطفی در هر بخش از مسابقه برابر با ۵۰۰ هزار دلار آمریکاست که با توجه به اعطای این جایزه در چهار بخش مبلغ کل جایزه مصطفی به دو میلیون دلار می رسد.
البته این در صورتی است که بخش داوری در هر چهار بخش دانشمندانی را حائز دریافت جایزه مصطفی تشخیص دهد.
محل تامین مبلغ جایزه مصطفی بیت المال یا بودجه قوه مجریه نیست.

هرچند متصدی «جایزه مصطفی» پارک فناوری پردیس است و این جایزه از حمایت و معاضدت بسیاری شرکت های دولتی و مقامات حال و گذشته ی کشورمان برخوردار است ولی این جایزه ماهیتی غیردولتی دارد و محل تامین مبلغ جایزه نیز کمک های مردمی و بخش شخصی در قالب وقف است.

وقف علمی در جهان، دنیای اسلام و بخصوص کشور عزیزمان ایران سابقه ای طولانی دارد. چه بسیار کتاب منزل ها، مدارس، دانشگاه ها و رویدادهایی که با وقف دارایی افراد خیر و شرکت های شخصی ساخته و اداره شده است اند. جایزه مصطفی درواقع با امید به همین سابقه ی فرهنگی و سنت حسنه از سال ۱۳۹۱ برنامه ریزی شد و سال ۱۳۹۴ نخستین دوره آن برگزار شد. امسال نیز بعد از دوسال شاهد برگزاری دومین دوره این جایزه هستیم.
به گزارش اداره کل ارتباطات همراه اول، دوازدهم آذرماه مراسم اعطای دومین دوره «جایزه مصطفی» در پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار می شود و همراه اول حامی مهم این جایزه ارزشمند است.

رشته ها و زمینه های جایزه مصطفی (ص)
در حال حاضر جایزه مصطفی در چهار بخش زیر به دانشمندان منتخب تعلق می گیرد:
۱. جایزه مصطفی جهت علوم و فناوری های ارتباطات و اطلاعات
۲. جایزه مصطفی جهت علوم و فناوری های زيستی و پزشكی
۳. جایزه مصطفی جهت علوم و فناوری های نانو
۴. جایزه مصطفی جهت رشته های عمومی
در ۳ حوزه اول بايد دانشمند واجد شرايط، تابعيت يكی از ۵۷ كشور اسلامی را داشته باشد ولی در حوزه چهارم دانشمند برتر بايد مسلمان باشد؛ ولی داشتن تابعيت اين كشورها ضرورتی ندارد. می توان با اطمینان گفت مهمترین نشانه جایزه مصطفی، تشویق دانشمندان مسلمان به فعالیت زیاد در سطوح بالای پژوهشی است.

مبلغ جایزه مصطفی (ص) چقدر است؟ جایزه مصطفی(ص) پرارزش ترین جایزه علمی در دنیای اسلام و یکی از ارزشمندترین جوایز علمی دنیاست. جوایز علمی بطور طبیعی براساس دستا

واژه های کلیدی: اسلام | ایران | جایزه | اسلامی | میلیون | فناوری | یک میلیون دلار | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs