سرگرمی شماره میلیون سهام عدالت سامانه سهام عدالت

سرگرمی: شماره میلیون سهام عدالت سامانه سهام عدالت اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی دولت تحرک مورد نیاز جهت پاسخ‌گویی به انتظارات مردم را از خود نشان نداده است / طاهرنژاد

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه دولت تحرک مورد نیاز جهت پاسخ‌گویی به انتظارات مردم را از خود نشان نداده هست، گفت:‌ امیدوارم که دولت در ابتدای سال ۹۷ با یک

دولت تحرک مورد نیاز جهت پاسخ‌گویی به انتظارات مردم را از خود نشان نداده است / طاهرنژاد

طاهرنژاد: دولت تحرک مورد نیاز جهت پاسخ گویی به انتظارات مردم را از خود نشان نداده است

عبارات مهم : سیاسی

یک فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه دولت تحرک مورد نیاز جهت پاسخ گویی به انتظارات مردم را از خود نشان نداده هست، گفت: امیدوارم که دولت در ابتدای سال ۹۷ با یک منزل تکانی و تزریق انرژی جدید، واکنش‌ها و برنامه بهتر، کار خود را شروع کند تا مردم احساس کنند، دولت صدای آنها را شنیده و در جهت پاسخگویی به آنها تمهیدات مورد نیاز رو انجام می دهد.

یدالله طاهرنژاد در گفت وگو با ایلنا در ارزیابی از تحولات سیاسی و اجتماعی سال ۹۶ گفت: سال ۱۳۹۶ از نظر فعالیت احزاب سال خوبی بود. احزاب توانستند با آرامش کنگره های خود را برگزار کنند و در یک تعامل منطقی با یکدیگر فعالیت کنند. ضمن اینکه همگرایی احزاب هم نسبت به سال های قبل، در مرحله بهتری قرار داشت. در مورد بسیاری از مباحث ملی هم تفاهم اصولی بین احزاب وجود داشت و به نظر می رسد که شرایط همکاری احزاب در سال ۹۶ نسبت به سال های قبل در شرایط مناسب تری بوده است.

دولت تحرک مورد نیاز جهت پاسخ‌گویی به انتظارات مردم را از خود نشان نداده است / طاهرنژاد

وی با بیان اینکه به نظر من در چشم اندازی از سال ۹۷ می توان گفت که با شرایط بهتری روبه رو خواهیم بود، اظهار کرد: در حال حاضر تقریبا همه عقلای قومی به این جمع بندی رسیده اند که اعتلا و امنیت کشور در گروی همراهی و همکاری جریان های متفاوت سیاسی است و تفرقه جز آسیب جهت کشور ثمره دیگری نخواهد داشت. باید به سمتی حرکت کنیم که وحدت در اصول و همکاری در پرسشها کلی و اساسی کشور وجود داشته باشد و تعامل گسترده تری هم نسبت به قبل جهت حل پرسشها کشور داشته باشیم.

عضو شورای مرکزی حزب عاملان با تاکید بر پرسشها عدیده ای که در بعد اعتراضات اخیر وجود داشت و یکی از علل آنها همین تفرقه بین جریانات بود، گفت: عوامل شکل گیری این اعتراضات متاسفانه واکاوی جدی نشد، ولی به طور کلی همه جریانات و شخصیت های سیاسی کشور اعتراضات که حق بدیهی مردم است را پذیرفتند و این گام بلندی است به سوی به رسمیت شناختن حقوق مردم. اعتراضات اخیر نشان داد یکی از مطالبات مهم مردم این است که بتوانند در حوزه هایی که نسبت به آن معترض هستند آزادانه عمل کنند و صدای خود را به گوش مسئولان برسانند.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه دولت تحرک مورد نیاز جهت پاسخ‌گویی به انتظارات مردم را از خود نشان نداده هست، گفت:‌ امیدوارم که دولت در ابتدای سال ۹۷ با یک

وی اضافه کرد: امیدوارم اگر قرار هست، اعتراضی در کشور صورت بگیرد، هدفمند و به اعتبار قوانین و آئین نامه های مدنی باشد. در واقع حرف حق طوری ابراز شود که از آن موزیک باطل شنیده نشود. ضمن اینکه ممکن است در سال ۱۳۹۷ هم این اعتراضات ادامه پیدا کند. چراکه اقتصاد کشور در سال ۹۷ خیلی روشن تر از سال ۹۶ به نظر نمی آید. بنابراین این پرسشها در سال ۹۷ هم به گونه ای دیگر بروز می کنند و دولت باید تمهیداتی بیاندیشد تا شکاف های موجود در جامعه به حداقل برسد و شرایط را جهت اعتراضات مسالمت آمیز فراهم کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه در سال گذشته شاهد از دست رفتن بخشی از سرمایه های اجتماعی دولت بودیم، تصریح کرد: واقعیت این است که مردم هر زمانی تشخیص می دهند که کیان انقلاب و نظام به خطر افتاده و یا انقلاب از مبدا خود فاصله گرفته است به میدان می آیند و در نهایت خواسته های آنها باید تامین شود. ولی در حال حاضر افکار عمومی ظرفیت و تحرک مورد نیاز جهت پیگیری به خواسته های خود را نمی بیند.

وی با اشاره به استیضاح اخیر سه تن از وزرا و نتیجه های منفی آن گفت: اتفاقی که اخیرا در مجلس افتاد هم بخشی از اعتماد مردم به مجلس و دولت را زیر سئوال برد. ۳وزیر به طور همزمان استیضاح شدند ولی نتیجه مورد نیاز گرفته نشد و به نقطه ابتدا برگشتیم و تنها ثمره آن گرفته شدن وقت مردم بود. ولی پرسشها موجود تنها به این موارد ختم نمی شود و متاسفانه دولت تا به امروز تحرک مورد نیاز را جهت پاسخ گویی به انتظارات مردم از خود نشان نداده هست.

دولت تحرک مورد نیاز جهت پاسخ‌گویی به انتظارات مردم را از خود نشان نداده است / طاهرنژاد

این نماینده سابق مجلس افزود: انتظارات مردم از دولت روحانی، بیش از این پرسشها بود و کسی که در اردیبهشت سال ۹۶ با وعده های طلایی افکار عمومی را متوجه خود کرد، تلاش طلایی انجام نداد و یا حداقل نتیجه تلاش های او طلایی نبود. متاسفانه جامعه بعد از ۳-۴ ماه به این جمع بندی رسید که دولت پاسخگوی انتظارات و توقعاتش نیست و این اتفاق در نوع خود ضایعه محسوب می شود. دولت ها معمولا در سال های آخر دور دوم با چنین شرایطی مواجه می شوند، ولی دولت روحانی بسیار زودهنگام به این نقطه رسید. امیدوارم که دولت در ابتدای سال ۹۷ با یک منزل تکانی و تزریق انرژی جدید، واکنش‌ها و برنامه بهتر، کار خود را شروع کند تا مردم احساس کنند، دولت صدای آنها را شنیده و در جهت پاسخگویی به آنها تمهیدات مورد نیاز رو انجام می دهد.

طاهر نژاد اولویت هر سه قوه در سال تازه را پیگیری بهتر به امور مردم دانست و گفت: در وهله اول مجلس باید نظارت بر اجرای قوانین را با جدیت بیشتری پیگیری کند. چراکه نظارت بر اجرای دقیق قانون، رسالت مجلس هست. رسالت مهم مجلس تولید قوانین نیست لیکن آنقدر قوانین متعدد تولید شده، که بعضا مجریان را در اجرا دچار سردرگمی می کند. مجلس باید در سال ۹۷ عمده وقت خود را صرف نظارت در حوزه های متفاوت کند و این بدهید معنا نیست که تمرکز خود را فقط به دستگاه اجرایی معطوف کند.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه دولت تحرک مورد نیاز جهت پاسخ‌گویی به انتظارات مردم را از خود نشان نداده هست، گفت:‌ امیدوارم که دولت در ابتدای سال ۹۷ با یک

واژه های کلیدی: سیاسی | قوانین | همکاری | اعتراضات | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs