سرگرمی شماره میلیون سهام عدالت سامانه سهام عدالت

سرگرمی: شماره میلیون سهام عدالت سامانه سهام عدالت اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی برق گوی سبقت را از نفت و گاز ربود

اعتماد نوشت:آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد به علت هزینه بالاتر جهت انرژی تجدیدپذیر و شبکه های برق و کم کردن قیمت های نفت، جهت نخستین بار در سال ۲۰۱۶ سرمایه گذ

برق گوی سبقت را از نفت و گاز ربود

برق گوی سبقت را از نفت و گاز ربود

عبارات مهم : آژانس

اعتماد نوشت:آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد به علت هزینه بالاتر جهت انرژی تجدیدپذیر و شبکه های برق و کم کردن قیمت های نفت، جهت نخستین بار در سال ۲۰۱۶ سرمایه گذاری در برق از سرمایه گذاری در نفت و گاز پیشی گرفت.

برق گوی سبقت را از نفت و گاز ربود

طبق گزارش آژانس مجموع سرمايه گذاري در انرژي در سال ميلادي گذشته به ميزان ۱۲ درصد در مقايسه با سال ۲۰۱۵ كاهش يافت و به ٧/١ تريليون دلار رسيد كه دومين كاهش هر سال متوالي بود. سرمايه گذاري هاي نفت و گاز ۲۶ درصد كاهش يافت و به ۶۵۰ ميليارد دلار رسيد كه بيش از يك چهارم در سال ۲۰۱۶ كاهش داشت و توليد برق ۵ درصد كاهش يافت.

لازلو وارو، رييس اقتصاددان آژانس بين المللي انرژي در اين باره به خبرنگاران گفت: واكنش صنعت نفت و گاز به دوره طولاني قيمت هاي پايين كه دوره كاهش چشمگير سرمايه گذاري بوده و پيشرفت فناوري كه هزينه هاي سرمايه گذاري در نيروي تجديدپذير و نفت و گاز را كاهش داده، دو دليل كاهش سرمايه گذاري در انرژي بوده است.

اعتماد نوشت:آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد به علت هزینه بالاتر جهت انرژی تجدیدپذیر و شبکه های برق و کم کردن قیمت های نفت، جهت نخستین بار در سال ۲۰۱۶ سرمایه گذ

طبق گزارش آژانس بين المللي انرژي با جهش ۵۳ درصدي شيل امريكا و هزينه در روسيه و خاورميانه، انتظار مي رود سرمايه گذاري در نفت و گاز در سال ۲۰۱۷ به ميزان ۳ درصد رشد كند. رشد سريع فعاليت هاي شيل امريكا، افزايش ۱۶ درصدي هزينه هاي شيل در سال ۲۰۱۷ را به دنبال داشته هست، در حالي كه اين هزينه ها در فاصله سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ تقريبا نصف شده است بود. با اين همه بخش برق جهاني بزرگ ترين دريافت كننده سرمايه گذاري انرژي در سال ۲۰۱۶ بود و در اين سال براي نخستين بار از مجموع سرمايه گذاري در نفت، گاز و زغال سنگ پيشي گرفت.

به گفته رييس اقتصاددان آژانس بين المللي انرژي، سرمايه گذاري قوي در انرژي تجديدپذير و هزينه بيشتر در شبكه هاي نيرو، برق را بزرگ ترين بخش سرمايه گذاري ساخت. سرمايه گذاري در برق در سراسر دنیا ۷۱۸ ميليارد دلار بود و هزينه بالاتر در شبكه هاي برق، كاهش سرمايه گذاري در توليد نيرو را جبران كرد. سرمايه گذاري در ظرفيت نيرو مبتني بر انرژي هاي تجديدپذير با وجود كاهش سه درصدي به ۲۹۷ ميليارد دلار رسيد و بزرگ ترين بخش هزينه در برق ماند. اگر چه سرمايه گذاري در انرژي تجديدپذير سه درصد كمتر از پنج سال گذشته بود ولی افزوده شدن ظرفيت ۵۰ درصد بالاتر بود و انتظار مي رود به مدد كاهش هزينه هاي واحد و اصلاح فناوري در سلول هاي خورشيدي و توليد بادي، توليد از اين ظرفيت حدود ۳۵ درصد بالاتر رود.

اخبار اقتصادی – اعتماد

برق گوی سبقت را از نفت و گاز ربود

واژه های کلیدی: آژانس | انرژي | سرمايه گذاري | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs